Detachement Stichting Veteranen Ontmoetings Centrum LbO loopt Sunset March op 24 sep 2022
Nadat we ons hadden verzameld onder de brug naast het monument zijn we gezamenlijk naar de overkant gewandeld om daar op het juiste tijdstip (zonsondergang) met de Sunset March aan te vangen. Vandaag is het erg regenachtig maar dat kan de pret niet drukken.
Nadat onze "gastheer" van team 31 (zij dragen er zorg voor dat er elke dag gelopen wordt) D.J. van Zuidam uitleg had gegeven wat er die dag in 1944 had plaatsgevonden en hoe daaruit in 2014 deze Sunset March is ontstaan zijn we met een klein maar selectief gezelschap naar de opstelplaats gelopen. 10 sec nadat de eerste (van de 48) lantaarnpaal was ontstoken is de Veteraan van de dag (dit keer was dat de majoor der Rijdende Artillerie bd Peter Jacobs) gestart met de Sunset March.
Wederom een zeer indrukwekkende en in volledige stilte gelopen March.
Nadat we aan het einde waren werd er opgesteld bij het monument om aldaar natuurlijk de eregroet te brengen ter nagedachtenis aan de 48 Amerikaanse soldaten die bij deze oversteek het leven hebben gelaten.
Aansluitend onder de brug (en dus lekker droog) nog wat staan na te kletsen en na het bekende "tot de volgende" keerde iedereen huiswaarts.
Wat ons (SVOC-LbO) betreft een geslaagd evenement dat zeker een vervolg zal krijgen.
Peter Jacobs en Gerrit Bosch
Coördinatoren Sunset March